Кариерно събитие на Софийския университет на 17 февруари 2022 г.

На 17 февруари 2022 г. от 16.00 в платформата ZOOM се състоя общоуниверситетска среща тип семинар на тема „Обмен на добри практики в предлагането на услуги за кариерно развитие в Софийски университет“. Тя бе насочена към кариерните центрове на факултетите в СУ. Присъстваха над 30 представители. От ФНОИ представител бе проф. Мира Цветкова-Арсова.Срещата бе открита от зам. Ректора проф. Елиза Стефанова и се ръководи от г-жа Надя Стоянова – ръководител на кариерния център на СУ.Дневният ред включваше:

16:00 -16:05  Откриване

проф. Елиза Стефанова – Зам.-ректор по информационни дейности и академичен състав

16:05-16:15 Обобщен преглед на темите от предходния семинар

Надя Стоянова – ръководител сектор „Кариерно развитие“

16:20-16:35 Връзка между кариерен център и алумни клуб

доц. Боряна Богданова – Зам.-декан „Партньорства с бизнеса и общност на завършилите студенти“, Стопански факултет

16:45 – 17:10 Ролята на кариерните центрове във връзката между средно и висше образование.

проф. Моника Богданова – Ръководител на кариерния център към Факултета по педагогика

17:10 – 17:25  Развитие на дейност Алумни

проф. Николай Михайлов – Факултет по журналистика и масови комуникации