Обявяване на резултатите от конкурсната сесия по националната научна програма Млади учени и постдокторанти за 2024 г.

На заседанието на АС на 20.08.2024 г. са утвърдени решенията на Комисията на ФНОИ  за класиране на кандидатите в конкурса по НП
Млади учени и постдокторанти – 2 .

От постъпилите предложения 5 са в категория Млади учени и 5 в категория постдокторанти.

По отношение на допустимостта всички кандидати отговарят на условията на конкурса.

Всички подадени проектни предложения са с оценка над 50 т. и над   3 т. по отделните подкритерии съгласно Правилника на подкомисията за оценка на предложенията.

Класирането е както следва:

Изследователи в категория R1: предложени за назначаване за период от 9  месеца за 4 часа на ден  са кандидати с кодове МУ1, МУ2, МУ3, МУ4 и МУ5.   Изследователи в категория R2: предложени за назначаване за период от 12 месеца за 4 часа на ден  са кандидати с кодове ПД1, ПД2, ПД3, ПД4 и ПД5.