Онлайн форум на частното образование на 20 януари 2024 г

На 20 януари 2024 г. се проведе първия по рода си в България онлайн форум, организиран от Българската Асоциация на Частните Училища (БАЧУ). Той включваше три панела с представяне на: частни детски ясли, частни детски градини, частни училища. В трите панела бяха представени интересни презентации за работа с деца и ученици в различна възраст. Присъстваха над 100 участници – родители, представители на частните учебни заведения, представители на академичната общност, студенти. Модератор на онлайн форума бе доц. Ивелина Христова от НБУ.

По покана на председателя на БАЧУ – г-жа Мария Каменова, като официален гост се включи ръководителят на кариерния център на ФНОИ – проф. Мира Цветкова-Арсова, която отправи приветствие и направи увод към първия панел.

Предвижда се форумът да се превърне в постоянно събитие в календара на БАЧУ.