Прием в ОКС Магистър за летен семестър на учебната 2023-2024 г.

Факултетът по науки за образованието и изкуствата обявява прием за летен семестър на учебната 2023-2024 г., за следните магистърски програми:

Специална педагогика (обучение на английски език) – редовно обучение

Образователни науки и интеркултурно възпитание (на английски език) – редовно обучение

Срокът за кандидатстване е: от 24.01.2024 до 30.01.2024 г.

За граждани на Европейски Съюз, документи се подават от 24.01.2024 до 30.01.2024 г. в сградата на ФНОИ, кабинет 320 в работните дни от 9 до 12 ч. и от 13 до 16 ч.

За граждани извън Европейки Съюз, документите се подават в същия срок, в отдел „Прием на студенти“ в сградата на Ректората на СУ.

Общи условия за кандидатстване:

ФНОИ ще приема кандидати за ОКС „магистър“ за обучение срещу заплащане с прием по документи. Правото за кандидатстване ползват лицата, които имат успех не по-малко от „добър“ от диплома за завършена степен на висшето образование /среден успех от семестриалните + среден успех от държавните изпити – не по-нисък от 7,00/.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ

·  Диплома за ОКС БКАЛАВЪР (или Магистър с 5 годишно обучение, дипломи за магистърски програми със срок на обучение 2,3 или 4 семестъра, се прилагат само ако е необходимо да се докаже педагогическа правоспособност) оригинал, издадена от легитимно висше учебно заведение.

·  Академична справка към дипломата за висше образование

·  Диплома за средно образование.

·  За завършилите висшето си образование в чужбина – заповед за признаване на образование от Софийския университет, както и документ за най-ниска положителна и най-висока оценка в съответната страна.

·  Документ за владеене на английски език – минимум ниво B2.

·  Документ за платена такса за участие в конкурса в размер на 30 лв. за един изпит и по 30 лв. за всеки следващ изпит. Такса в размер на един изпит заплащат и кандидатстващите без конкурсен изпит.

·  Лична карта (копие)

·  Чуждестранните граждани, които не кандидатстват лично (чрез посредник), трябва да предоставят и пълномощно на лицето, което ги представлява, както и формуляр за кандидатстване (ИЗТЕГЛИ ОТ ТУК)

Таксата за участие в конкурса трябва да бъде платена:

С банков превод във всяка търговска банка по сметката на СУ “Свети Климент Охридски”
IBAN: BG52 BNBG9661 3100 1743 01
БНБ – ЦУ
Банка: БНБ; BIC CODE: BNBGBGSD
При плащане по банков път задължително се вписват:
Задължено лице : Трите имена
ЕГН
Факултет : ФНОИ
Основание за плащане: КСК „ Магистър“