„Първи информационен форум на частното образование” – 20 януари 2024 г. в 10:30 ч., онлайн

Българската Асоциация на Частните училища (БАЧУ) съвместно с Кариерния център на ФНОИ отправят покана към студентите от ФНОИ за участие в “Първи информационен форум на частното образование”, който ще се състои на 20 януари 2024 г., събота, от 10:30 ч., в онлайн формат.

Линк за връзка към форума: https://bit.ly/3RXRO4I

Подобен тип формат е иновативен за България и не се е провеждал до този момент.

Личният пример е мощен инструмент за вдъхновение и мотивация. Срещаме го в училище, в семейството, сред общността и приятелите.Учителите, които съчетават отличните си учебни умения с вдъхновяващ личен пример, създават образователна среда, в която децата сечувстват стимулирани и подкрепени.

ОСНОВНИТЕ ЦЕЛИ НА СЪБИТИЕТО СА:

да събере водещи фигури от образователната общност;

да подкрепи и насърчи конструктивен диалог между родители, студенти, партньори и частните образователни институции, предоставяйкивъзможност за обмен на вдъхновяващи идеи и успешни практики;

да насърчи открити дебати и обмен на мнения, подчертавайки различни гледни точки и предизвикателства в образованието;

да информира таргет аудиторията за частното образование.

ПАНЕЛИ И ТЕМИ В ПРОГРАМАТА:

I.ПАНЕЛ – ЧАСТНИ ДЕТСКИ ЯСЛИ (60 мин.)

Встъпителни думи от проф. Мира Цветкова-Арсова – Кариерен център на ФНОИ

Ролята на детските ясли в ранното детско развитие;

Значение на активното родителско участие и информираност;

Ролята на соц и емоционални умения в развитието на детето;

Дискусионен панел;

II. ПАНЕЛ – ЧАСТНИ ДЕТСКИ ГРАДИНИ (60 мин.)

Образователен процеси иновативни образователни технологии в ЧДГ;

Политиките на ЧДГ за съхраняване на българската култура, традиции и ценности в образователния процес;

Как инвестицията в ранното детско развитие влияе на бъдещия успех на децата?;

Дискусионен панел;

III. ПАНЕЛ – ЧАСТНИ УЧИЛИЩА И ГИМНАЗИИ (60 мин.)

Как да се развиват вътрешната мотивация, творчеството, креативността и логическото мислене у учениците?;

Високите рейтинги на училищата и стандартизираните изпити водят ли наистина ученика към успех?

Индивидуализация на образованието: Специфични нужди на учениците;

Подготовка за бъдеще: Как училищата се адаптират към бъдещи предизвикателства, включване на иновации.Как училищата оправдаваточакванията?;

Дискусионен панел;

Вярваме, че този поток на знания и опит ще утвърди образователната общност и ще допринесе за по-ефективния отговор на динамиката ипредизвикателствата пред бъдещето на образованието. Общите и дългогодишни усилия на БАЧУ, обединяваща частното образование, ще служат като катализатор за иновации и по-добри практики в обучението,благоприятствайки развитието и успеха на следващите поколения.

“Ние вярваме, че най-добрата инвестиция в бъдещето са децата”. Тайната е една: да научим родителите да се вслушват в децата си повече и да ги оставят сами да те водят. Всички знаем, че родителството и отглеждането на дете е предизвикателство и мисия, които не са лесни. Вярваме, че балансът е постижим само тогава, когато едно семейство може да бъде истински щастливо и обичано.